Milli sürücüler, Nürburgring Endurance Serisi'nde yer aldı

Otomobil sporlarında Nürburgring Endurance Serisi'nin 7. ayağında milli sporcular Mustafa Mehmet Kaya, Ersin Yücesan ve Emir Aşarı piste çıktı.

Milli sürücüler, Nürburgring Endurance Serisi'nde yer aldı
Editör: b2
13 Eylül 2021 - 19:42

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan, Almanya'da düzenlenen serinin 7. ayağı ROWE 6 Saat Endurance Yarışı'nın Nurburgring Pisti'nde düzenlendiği belirtildi.

Mercedes AMG GT4 ile yarışan Mustafa Mehmet Kaya ve Ersin Yücesan'ın, Gabriele Piana ve Mike Stursberg ile birlikte mücadele ettikleri yarışı SP8T kategorisinde birinci, genel klasmanda da 140 araç arasında 17. sırada tamamladılar.

Mustafa Mehmet Kaya'nın ise SP8T kategorisinde bitime iki yarış kala matematiksel olarak şampiyonluğunu garantilediği aktarıldı. "Nurburgring 40 Yılın En İyi Sürücüleri" listesine giren tek Türk sürücü olduğu bildirilen Ersin Yücesan'ın da, bir yarış eksiği olduğu için SP8T kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

BMW 330i ile VT2 kategorisinde yarışan diğer milli sürücü Emir Aşarı'nın ise yarışın başında meydana gelen mekanik arıza nedeniyle zaman kaybettiği ve kalan turları test amaçlı tamamlayarak yarıştan puansız ayrıldı.

Bu haber 73 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum